כניסה למערכת >>
חפש
שלום אורח [התחבר]
 
 
ADHD >>  מהי הפרעת קשב

מהי הפרעת קשב והיפראקטיביות ?

הפרעת קשב והיפראקטיביות (Attention Deficit Hyperactivity Disorder ADHD), לעיתים מכונה הפרעת קשב וריכוז, היא אחת מההפרעות השכיחות ביותר המתפתחות אצל ילדים. ילדים עם הפרעת קשב סובלים מקשיי תפקוד בסביבות מרובות, הכוללות את הבית ובית הספר וכן ביחסים בין אישיים עם ילדים אחרים. ללא טיפול, להפרעת קשב עלולות להיות השפעות שליליות לאורך מעגל החיים, מהילדות ועד לבגרות.

אצל מרבית הילדים הסובלים מהפרעת קשב והיפראקטיביות התסמינים ניכרים בשלב הגן או בכיתות הראשונות של בית הספר היסודי. לילדים אלה קשה לשלוט בהתנהגותם ו/או להטות קשב ולהתרכז כשהם נדרשים לכך. ההערכה היא שבין 3-5 אחוזים מהילדים סובלים מהפרעת קשב והיפראקטיביות, או בערך 150,000 ילדים בישראל. המשמעות היא שבכיתה של 30 עד 40 ילדים, סביר שילד אחד או שניים יאובחנו עם הפרעת קשב והיפראקטיביות.

ילדים עם הפרעת קשב והיפראקטיביות עומדים בפני אתגרים קשים אך לא בלתי אפשריים. כדי לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם, ילדים אלה זקוקים לעזרה, הכוונה, ייעוץ והבנה - מהוריהם, ממערכת החינוך ומאנשי מקצוע ויועצים. כיוון שבמקרים רבים הפרעת קשב והיפראקטיביות נמשכת בבגרות, מידע לגבי אבחון וטיפול בהפרעת קשב אצל מבוגרים מובא בנפרד.

בכל מקרה שבו קיים חשש מסוים לקיומה של הפרעת קשב והיפראקטיביות וקשיים ניכרים בריכוז רצוי מאוד לבדוק את הנושא מייד, ולא להמתין ובכך להציב את עצמכם ואת ילדכם בעמדה בעייתית ולא מובנת לאורך זמן. הדרך הפשוטה ביותר לקבלת אינדיקציה אם כדאי להמשיך ולבדוק באמצעות אנשי מקצוע - היא הבדיקה המוצעת כאן, הבוחנת את יכולות הקשב והריכוז ביחס לביצועים המצופים בקבוצת גילו של הנבדק ונותנת הערכה ראשונית באשר לקיומה של הפרעת קשב.

 

| תקנון האתר | ראשי | צור קשר | מפת אתר |
עיצוב - משפוחה    נבנה ע''י משפוחה בניית אתרים - פיתוח תוכנה