כניסה למערכת >>
חפש
שלום אורח [התחבר]
 
 
אנשי מקצוע >>  תוקף הבדיקה
תוקף הבדיקה
"בדיקת קשב" פותחה תוך ביצוע הליך מדעי מוקפד ביותר. לבדיקה תוקף תוכן גבוה מאוד, הפריטים הנכללים במבחן מייצגים את המידע המתקדם והעדכני ביותר לגבי אופן המדידה של הפרעת קשב והיפראקטיביות. תוקף הקריטריון של הבדיקה נבדק במחקרים רבים, חלקם כבר פורסמו בכתבי עת מובילים בעולם. במסגרת תוקף קריטריון נמצא במחקר מתאם גבוה מאוד עם כלי מדידה מוכרים ומקובלים להערכת הפרעת קשב והיפראקטיביות. ממצא זה חזר אל מול קריטריונים נוספים כגון הפרעות שינה.

מחקר חדש המתקף את "בדיקת קשב" התקבל לאחרונה לפרסום בכתב העת היוקרתי "Sleep Medicine".  שם המאמר: "Online Assessment of Sustained Attention Following Sleep".
מטרת המחקר היתה לבדוק את האפשרות להשתמש ב"בדיקת קשב" ככלי תקף במחקרי שינה. 34 סטודנטים השתתפו במחקר. במחקר היו שני תנאים של שינה, תנאי ראשון של שינה רגילה של 8 שעות בלילה, תנאי שני של הגבלת שינה לארבע שעות. הנבדקים משתי הקבוצות בצעו את מבחן "בדיקת קשב" פעמיים ביום, בשעות קבועות בבוקר ובערב שאחרי לילה בו היתה התערבות בשינה.
בדיקת הקשב נעשתה בבית הנבדקים ממחשב המחובר לרשת האינטרנט באתר המחקר (לינק לאתר המחקר) של בדיקת קשב.
ממצאי המחקר הראו כי בדיקת קשב עומדת בסטנדרטים של מהימנות מבחן-חזרה על מבחן.
מהשוואת ביצוע הנבדקים בין מצב של הגבלת שינה (4 שעות שינה) לבין מצב של אי הגבלה (8 שעות שינה) נמצאו הבדלים מובהקים בתפקוד במימדים שונים של הפרעות קשב, כך שנבדקים ששנתם הוגבלה ל 4 שעות רמת התפקוד שלהם במבחן בדיקת קשב היתה נמוכה יותר מנבדקים ללא הגבלת שינה (8 שעות). מסקנות המחקר, בדיקת קשב הינה כלי בעל מהימנות ותקפות גבוהים עבור מחקרים מדעיים העוסקים בהגבלת/ מניעת שינה.
 

| תקנון האתר | ראשי | צור קשר | מפת אתר |
עיצוב - משפוחה    נבנה ע''י משפוחה בניית אתרים - פיתוח תוכנה